Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās sabrukšanas terminālā fāze.

Priecīgo ziņu sarūpēja god. kolēģis Kārlis Rācenis, atsakoties no biedrības valdes locekļa pienākumiem un sniedzot īsu, motivētu skaidrojumu savai rīcībai.

Cik saprotams, Jauno ārstu asociācija sliecas kolēģi atbalstīt, tātad arvien vairāk parādās ārstu, kuri gatavi pielikt punktu "vadošās" biedrības funkcionēšanai esošajā feodāļa veidolā - kā ar likumdevēja u.c. labvēļu svētību ārstus paverdzinošai organizācijai.

Medicīnā netrūkst labu profesionāļu, kuri daudz laika velta darbam, pašizglītībai, pieredzes apmaiņai. Veselības aprūpes organizatoriskie un tiesiskie jautājumi ineteresē diemžēl reto.

Atšķirībā no Atmodas laika ārsts reti uzņemas paralēli tiešajiem pienākumiem pildīt arī sabiedriska darbinieka funkciju, un šis faktors nenāk par labu ne jomas prestižam, ne spējai produktīvi sadarboties ar valsts amatpersonām vai komunicēt ar sabiedrību "jūtīgos" jautājumos. Dr. Rāceņa gadījumā bonuss ir viņa prasme sadarboties ar medijiem un sniegt informāciju plašai auditorijai saprotamā valodā.

Tāpēc apsveicu ne vien mediķus, bet arī pārējo sabiedrību, jo pēc ilgāka tukšuma perioda jau pāris gadus esam liecinieki nākotni cerīgākos toņos iekrāsojošam procesam - gados jauns ārsts mūsu acu priekšā strauji top par Personību.

An error has occured