Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ik gadu pārrēķināt viņa pensiju.

Es uzskatu, ka Latvijas valdībai un Saeimai ir jāpieņem šī likuma grozījumi un jāieraksta, ka VSAA katru gadu visiem Latvijas pensiju saņēmējiem pārrēķina pensiju automātiski, neprasot atsevišķu pieprasījumu no katra pensijas saņēmēja.

Esmu pārliecināts, ka daudzi Latvijas pensionāri nemaz nezina, ka ir iespējams ik gadu prasīt pensiju pārrēķināšanu un līdz ar to saņemt viņiem pienākošos naudu no Latvijas valsts, kuras labā viņi ir strādājuši un veidojuši valsts bagātību un labklājību.

Valstij to izdarīt ir vienkārši, jo visi mūsu maksājumi, algas un pensijas tagad ir aprēķinātas un tiek iesniegtas VIDā. Tā būtu palīdzība un atbalsts pensionāriem, jo, pārrēķinot pensiju, viņi, iespējams, saņems sev pienākošos pielikumu.

Ceru, ka Jūs manam viedoklim piekritīsiet un atbalstīsiet, kā arī veiksiet nepieciešamos grozījumus likumā "Par Valsts pensijām ".

Domāju, ka likuma grozījumi ir jāsagatavo Labklājības ministrijai ministra G. Eglīša vadībā, sadarbojoties ar VSAA un Tieslietu ministriju un tās ministru J. Bordānu.

Tāpat arī vēlētos no Jums uzzināt:

1. Cik Latvijā ir pensionāri, un cik no tiem ir strādājošie pensionāri?

2. Kāda ir Latvijā noteiktā minimāla pensija? Un cik Latvijas pensionāri tādu saņem?

3. Vai Latvijas valdība un Saeima ir paredzējusi palielināt Latvijas pensionāriem pensijas ar 2022. gadu un 2023. gadu, ja jā, - par cik procentiem?

4. Kādu Jūs esat ieplānojuši minimālo pensiju šajos (2022., 2023.) gados?

5. Kāds pašreiz, 2021. gadā ir Latvijā noteiktais iztikas minimums, un vai paredzams to palielināt 2022. un 2023. gadā?

An error has occured