Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.

Lai atgūtu savas sociālās iemaksas, Tokyo City darbinieki kopīgā vēstulē ir vērsušies pie Latvijas valsts prezidenta Egīla Levita, ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, finanšu ministra Jāņa Reira, ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāja Mārtiņa Bondara un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja Krišjāņa Feldmana, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas.

Kopš 2021. gada 9. augusta pastāv strīds starp VID un SIA Tokyo City par nodokļu parādu piedziņu no trīs uzņēmumiem (SIA Resto Court, SIA Stollons un SIA Restograd). Šie trīs uzņēmumi nav saistīti ar SIA Tokyo City, bet iepriekš, izmantojot franšīzes nosacījumus, darbojās ar analoģisku restorānu nosaukumu.

Tikai izmantotā nosaukuma līdzības dēļ VID no SIA Tokyo City pieprasa 10 miljonus eiro par šo trīs uzņēmumu nenomaksātiem nodokļiem. Soda naudu nomaksai VID vienpusēji ir novirzījis arī visas par darbiniekiem veiktās kārtējās sociālās iemaksas par 2021. gada jūliju 130 000 eiro apmērā.

Uzņēmuma darbinieki vēstulē uzsver: “Šajā situācijā mēs uzskatām, ka šīs sociālās iemaksas mums no VID puses ir nolaupītas, tāpēc lūdzam Jūs rīkoties taisnīgi pret godprātīgiem Latvijas nodokļu maksātājiem un atgriezt mūsu sociālās iemaksas par mūsu darba samaksu, ieskaitot tās tam paredzamajiem mērķiem sociālajā budžetā.”

Jāuzsver arī tas, ka VID rīcības dēļ visi Tokyo City restorāni un piegādes dienests kopš  6. septembra ir apturējuši darbu un līdz ar to visiem uzņēmuma darbiniekiem var draudēt palikšana bez darba. Līdz ar to sociālo iemaksu jautājums cilvēkiem ir īpaši aktuāls šajā starpposmā, ja viņi tiešām kļūs par bezdarbniekiem un būs spiesti meklēt jaunu darbavietu.

* Tokyo City kvalitātes kontroles speciāliste

Attēlā - VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

An error has occured