Menu
Pilnā versija

“Welcome to Hell”!

Ex-seržants* · 25.07.2023. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ja kāds vēl nezina, tad es esmu tas pats “Vāgners”. Vairums no jums mani pazīst, un vairumu no jums es pazīstu personīgi. Liels paldies Jums par padarīto darbu, pateicoties tam, b…n, “Vāgnera” vārds ir izskanējis pa visu pasauli. Priekšā mums stāv jauns etaps. Tās nav beigas, bet gan sākums visnozīmīgākajam darbam pasaulē, kas tiks paveikts ļoti drīz. Nu tad welcome to hell!”

Šis ir fragments no vāgneriešu militārā komandiera Dmitrija Utkina video uzrunas savas noziedzīgās organizācijas biedriem, kuri bija piekrituši doties uz Baltkrieviju pēc neveiksmīgā dumpja. Jāpiezīmē, ka līdz šim šis subjekts publiskā telpā nebija sastopams, tur pamatā sprēgāja “Putina pavārs” Prigožins. Nelielu ieskatu par Utkinu ar segvārdu “Vāgners” var iegūt šeit - https://news.zerkalo.io/world/36596.html.

Turpat arī Prigožins piebalsoja (kā nu bez viņa), izsakot cerību, ka vāgnerieši padarīs Baltkrievijas armiju par otro spēcīgāko pasaulē. Tad jau sanāk, ka savu rīkļu rāvēju bandu pavārs uzskata par pirmo spēcīgāko armiju un sevi vismaz par Klauzevicu, ja ne par Bonapartu.

Patiesībā vāgneriešu kaujas spējas, pateicoties Prigožina kontrolētajiem medijiem, maigi izsakoties, ir stipri pārspīlētas. Darboties kā triecienvienības vada vai rotas sastāvā ar artilērijas un smagās bruņutehnikas atbalstu, vienlaikus ciešot nesamērīgus zaudējumus, - tie ir viņu griesti. Lai noietu 30 km Bahmutas virzienā vāgneriešiem bija nepieciešams gandrīz gads un Bahmutu pilnībā tā arī neieņēma (virsotnes ap Bahmutu palika ukraiņu kontrolē).

Tad, kad viņu militārajiem komandieriem kļuva skaidrs, ka briest s…di, jo draud operatīvais aplenkums, sākās uzbraucieni armijas vadībai par it kā nepietiekamo apgādi, kas bija meli, un pozīcijas tika pamestas bez atļaujas no armijas vadības. Kā atzīst pats Prigožins, kritušo vāgneriešu skaits kaujās pie Bahmutas sasniedz 20 tūkstošus.

Pēc “feikā” dumpja izgāšanas daļa vāgneriešu parakstīja līgumu ar Krievijas BS, daļa izklīda, bet pārpalikušie devās uz Baltkrieviju “veidot Baltkrievijas armiju par otro spēcīgāko”. Jāpiezīmē, ka viss vāgneriešu rīcībā esošais smagais bruņojums tika nodots Krievijas armijai. Saskaņā ar Belarusian Hajun Project sniegto informāciju uz 23.jūliju vāgneriešu skaits bāzē pie apdzīvotās vietas Osipoviči (100 km uz DA no Minskas) sasniedza 3450-3650 cilvēku. Par to, ka šī pārdislokācija tiek veikta ar Kremļa svētību, šaubām nevajadzētu būt. Kādi tad varētu būt Kremļa plāni šajā pasākumā?

Ir vairākas versijas. Viena no tām - veikt provokācijas “zaļo cilvēciņu” stilā NATO dalībvalstīs, kurām kopīga robeža ar Baltkrieviju (Polija, Lietuva, Latvija) ar mērķi pārbaudīt NATO rīcībspēju. Šajā gadījumā Kremlis varētu tēlot nevainīgo, savukārt Lukašenko žēlotos, ka nespēj kontrolēt šo bandu. Mājienu uz šādu lietu kārtību Baltkrievijas diktators jau ir devis savas vizītes laikā Maskavā, 23.jūlijā tiekoties ar Putinu.

Citāts: "Может быть, и не следовало говорить. Но скажу, что нас начали "напрягать" вагнеровцы. Просятся на запад: "Разрешите нам!" Я говорю: "Вам зачем на запад туда?" Ну и в тихую… Мы же контролируем, что происходит. - "Ну, сходим на экскурсию в Варшаву и Жешув". "А Жешув для них неприемлем. Когда они воевали под Артемовском, они же знают, откуда шла военная техника. У них вот это внутри сидит: Жешув - это беда. Конечно, я держу их в центре Беларуси, как договорились. Не хотелось бы туда их передислоцировать. Потому что у них настроения плохие. И, надо отдать должное, они знают, что происходит вокруг Союзного государства", - отметил Президент Беларуси.

https://president.gov.by/ru/events/peregovory-s-prezidentom-rossii-vladimirom-putinym-1690096358

Godīgi sakot, viss tas izskatās pēc iestudēta fufeļa, - kārtējais šantāžas un spriedzes radīšanas mēģinājums no Kremļa puses. Lukašenko ir pietiekoši izmanīgs un viltīgs, lai saprastu, ka šādai avantūrai var būt neprognozējamas sekas. Ja runa par Poliju, tad “ekskursija” vāgneriešiem būtu brauciens ar one way ticket un Utkina aicinājums welcome to hell šajā gadījumā būtu vietā.

Vājākais posms starp minētajām trīs valstīm ir Latvija, un noteicošais šeit ir “vates” īpatsvars, it īpaši pierobežas rajonos (“ultrapatriots” un pašreiz Krievijā apcietinātais Girkins-Strelkovs savulaik ieņēma Slovjansku ar 50 kaujiniekiem, balstoties uz vietējas “vates” atbalstu). Tāpēc papildu modrība par ļaunu nenāks.

Otra versija - atkal kodolšantāža. Jau labu laiku Kremlis runā par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā. Šantāžas naratīvs - vāgnerieši ir pārņēmuši kontroli par kodolieročiem, un mēs tur neko nevaram darīt. Atkal fufeļa piegarša. Ja tiešām šāda varbūtība tiek pieļauta, tad pilnīgi iespējams, ka pirmais lādiņš aizlidos uz Kremli vai Šoigu rezidenci. Tomēr lieta ir pārāk nopietna, lai šādu varbūtību ignorētu. Savulaik, kad Kremlis draudēja pielietot taktiskos kodolieročus Ukrainā, Rietumi lika saprast, ka Krievijas armija vienlaikus ar Kremļa žurkas bunkuru tiks iznīcināti ar konvencionāliem ieročiem. Līdzīgi ir jārīkojas arī šoreiz.

Slava Ukrainai un necilu galu krievu okupantiem!

* literārs pseidonīms

An error has occured