Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nezinu, vai kādu pārsteidz ziņa, ka Tatjana Ždanoka ir krievijas specdienestu gribas īstenotāja. Mani nepārsteidz nemaz. Tādēļ pirms gandrīz diviem gadiem, kad viņas partija vēlējās rīkot piketu Ogrē, to novērsām un izvietojām plakātus “Okupanti, brauciet mājās!”. Bet šoreiz stāsts nebūs par Ždanoku.

Daudzi būs pamanījuši, ka saistībā ar augšminēto “atklāsmi” publiski tiek locīts īpatnējas biedrības “Ascendum” vārds. Šī biedrība savulaik izdeva grāmatu “Mūsējās”, kurā kā viena no Latvijas izcilākajām sievietēm tika pozicionēta jau minētā kremļa pa..lieka.

Garāmejot jāpiemin, ka arī zināmais sarunu festivāls “Lampa” uzskatīja par nepieciešamu šo personāžu aicināt izteikties. Kas nav mazsvarīgi – biedrības un festivāla ļaudis ir saistīti gan finansiāli, gan arī ideoloģiski.

Tagad “Ascendum” publiski taisnojas, ka neatbalsta kremli un iebrukumu Ukrainā. Iespējams, vārdos to noliedz, bet praksē ir izrādījušies kremlim noderīgi idioti. Un tas cieši izriet no šo biedrību personāžu pasaules skatījuma.

Paskaidrošu. Manuprāt, NVO nosaukums jau būtībā ietver, ka tā ir ne-valsts organizācija, bet, ja finansējuma pamats tiek gūts no valsts budžeta, tad to varam uzskatīt par valsts iestādi. Un šādi veidojumi, kas apzināti saveidoti, lai piekļūtu budžeta līdzekļiem, ir nekas cits kā komunisma idejisko mantinieku darbības forma.

Nemaz nav vērts iedziļināties norādēs uz korupcijas riskiem: jau nosauktā NVO būtiskus līdzekļus saņem no Sabiedrības integrācijas fonda, kuru vada persona, kura dažus gadus iepriekš bijusi “Ascendum” dibinātāja. Šādu NVO darbība ir kropla, korupciju veicinoša sabiedriskās aktivitātes forma! Veids, kā politiķi un viņiem pietuvinātie virza valsts budžeta naudu savām ideoloģiskajām prioritātēm.

Esmu vadītājs vienā no Latvijas vecākajām biedrībām. “Tuvcīņas skola” tika dibināta 1993.gadā. Visus šos gadus, bez atlīdzības biedrība ir nodrošinājusi iespēju jauniešiem trenēties, lietderīgi pavadīt laiku, īpaši pievērsusies riska grupu jauniešiem. Tas ir bijis mūsu pienesums pašvaldībai un valstij, kurš ticis novērtēts, un pašvaldība jau pirms daudziem gadiem (ilgi pirms pirmoreiz kandidēju) atvēlēja telpas, kuras drīkstam izmantot treniņu procesam.

Tāpēc ar pilnu atbildību varu apgalvot, ka tādas biedrības kā “Ascendum” ir nevis NVO, bet NVO-transpersona, kas izveidota savtīgiem ideoloģiskiem un saimnieciskiem mērķiem, lai balstītu un virzītu “pareizās” aktivitātes un personas.

Tas ir kapitālismā neiedzīvojušos komunistu pēcteču piegājiens – nodrošināt savu eksistenci, parazitējot uz sveša darba augļiem. Līdz ar to Ždanokas reklamēšana šo aprindu ietvaros ir nevis nejaušība, bet likumsakarība. Komunistiska apziņas struktūra, bezjēdzīga integrācijas piesaukšana un nepatika pret jebko, kas saistās ar nacionālām latviešu interesēm, ir tas, kas nesaraujami saista Ždanoku un viņas slavinātājbiedrību. Biedŗību, kuru eksistences vienīgais mērķis ir apgūt valsts budžeta līdzekļus, nav mazums. “Ascendum” - viena no vērienīgākajām.

Laikā, kad naudas nepietiek valsts un pašvaldību pamatfunkcijām, kad slēdz skolas, pastu, ir neizstāvamas rindas pie ārstiem, valsts budžetu tērēt pseidoproblēmām, pārskaitīt biedrībām, kuras naudu iztērē šauru aprindu dīvaina satura aktivitātēm, ir noziedzīgi!

Attēlā - "Ascendum" dibinātāja Zaiga Pūce tagad ir valsts naudas sadalītāja "savējiem" Sabiedrības integrācijas fondā

An error has occured